ΑΘΛΗΤΙΚΑΚΟΡΙΝΘΙΑΜΠΑΣΚΕΤ

Νέα ήττα για ΚΑΟΚ

Για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, ο ΚΑΟ Κορίνθου ηττήθηκε με 57-71 από τη Νέα Κηφισιά στο κλειστό της Κορίνθου.

Στο ντεμπούτο του Τάσου Νικητόπουλου στην τεχνική ηγεσία, ο ΚΑΟΚ βρέθηκε σε κακή μέρα επιθετικά και μοιραία γνώρισε την 5η του ήττα στο πρωτάθλημα.

Η ΚΑΟΚ δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει με 13-22 στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο, έβγαλε αντίδραση, βρήκε ρυθμό και με επιμέρους σκορ 19-7, προηγήθηκε 32-29 στο ημίχρονο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ωστόσο, αποδείχθηκε καταστροφικό για την ομάδα της Κορίνθου, καθώς οι φιλοξενούμενοι έκαναν επιμέρους σκορ 9-26, πέρασαν μπροστά με 41-55 και έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη τους. Ο ΚΑΟΚ δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην τελευταία περίοδο, για να έρθει έτσι η ήττα με το 57-71.

Δεκάλεπτα: 13-22, 32-29, 41-55, 57-71

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Νικητόπουλος): Καπώνης 2, Μακρής Γ., Πρεδάρης, Μακρής Δ. 14 (1), Κοντραφούρης 7, Φακοπουλίδης 14, Δούκας 10, Τσιάκος 6, Κωνσταντίνου 4, Αδαμόπουλος

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Λαδικός): Ιωάννου, Μοσχοβίτης 11 (1), Μακρυγιάννης 7, Χαρταβέλλας 2, Πετροδημόπουλος 8 (1), Μανούσος 17, Χατζηνικόλας 22 (1), Κουκάκης 2, Μαλέλης, Καρακώστας 2